Který kraj je na řemeslné práce nejdražší? Jak dlouho si na realizaci zakázky počkáte?

08.12.2016

Autor článku: AAA POPTÁVKA.CZ

Každý už jistě někdy potřeboval provést v bytě či domě nějaké ty řemeslné práce. Ať už se jednalo o elektrické rozvody, výměnu podlahové krytiny, zděné jádro v koupelně, bylo lepší se obrátit na odborníky, než se do toho pouštět vlastníma rukama (pokud tedy nejste řemeslný guru). Ale jak na to? Kde a jak najít spolehlivou firmu, která provede realizaci dle Vašich představ?

Jak vůbec začít s hledáním firmy?

Na poptávkovém portále AAAPOPTÁVKA.CZ najdete přes 250 000 registrovaných firem ze všech možných oborů činností. Pokud se tedy budeme soustředit pouze na „řemeslníky“, najdete zde elektrikáře, podlaháře, kamnaře, topenáře, instalatéry, zedníky a spoustu dalších ze všech krajů České republiky. V případě, že potřebujete provést jakoukoli úpravu u Vás doma, na chatě/chalupě, stačí si zadat ZDARMA poptávku v krátkém formuláři. Nezapomeňte do Vaší poptávky uvést co nejvíce informací – rozsah práce, požadavky na materiál, rozměry/počty/množství. Dobré je přidat i fotografie, stavební plány apod. Vaše poptávka bude následně rozeslána na nejvhodnější firmy, které se daným oborem zabývají a díky kompletním informacím zadaným v poptávce budou schopné zaslat Vám rovnou nabídky ušité na míru.

Kamenem úrazu však bývá stanovení odhadované ceny za celý projekt. Ano, můžete uvést požadavek na „nejlevnější cenu“, „cenu dohodou“ atd., ale to firmám moc informací pro vytvoření přesné nabídky neposkytne. Nejlepším řešením je uvést výši rozpočtu, který jste si na tuto opravu/rekonstrukci/výměnu stanovili. Ale co když je to málo? Nebo moc? Cena se totiž může dle různých oborů a krajů lišit.

Kolik Vás budou stát řemeslné práce v jednotlivých krajích?

Podívejme se na to tedy blíže. Dle průzkumu za práci elektrikáře v Jihočeském kraji zaplatíte průměrně 225 Kč za hodinu. V Praze a okolí však za tyto práce zaplatíte průměrně 330 Kč a v Jihomoravském kraji až 360 Kč. Naprostým opakem jsou práce malířů a natěračů. Zde se Praha a okolí pohybuje na nejnižší hranici průměrné hodinové mzdy ve výši 200 Kč. Nejdražší je kraj Jihočeský, a to s cenou 250 Kč, v Libereckém kraji se dostáváme na 190 Kč a na Vysočině na 210 Kč za hodinu práce. Dále za obkladačské práce nejméně zaplatíte v Karlovarském a Plzeňském kraji, kde je průměrná cena 180 Kč za hodinu. Nejlevnější zedníky zase najdete v Pardubickém kraji s průměrnou hodinovou sazbou 180 Kč. A obecně nejvíce zaplatíte za práce spojené s plynem, vodou a topením. Tam se průměrná hodinová sazba šplhá až na 350 Kč, a to v Jihočeském, Libereckém a Středočeském kraji.

tabulka-cen

Z průzkumu dále vzešel další zajímavý údaj. 47% z registrovaných dodavatelů na portále AAAPOPTÁVKA.CZ podniká více než 20 let. Jedná se tedy o stálé a zkušené firmy, které již mají za sebou několik stovek, možná tisíců realizovaných zakázek. 69% dotazovaných firem uvádí, že na jejich řemeslné práce působí sezónnost.

A poslední otázkou a odpovědí zůstává, jak dlouho si na realizaci počkáte? Nejčastěji jsou to 1-2 týdny (tuto odpověď uvedlo 55% z dotazovaných firem). Hledání kvalitních a spolehlivých řemeslníků proto neodkládejte na poslední chvíli. Než si vyberete z nabídek a domluvíte se na podmínkách, mohlo by být pro sezónní realizaci pozdě.Využijte nabídek partnerských webů

Nebojte se na nás obrátit, rádi si přečteme Vaše názory.