Úvodní stránka > Reference > Hodnocení firem > Zhotovení omítek v rekonstruovaném rodinném domě, Brno

Zhotovení omítek v rekonstruovaném rodinném domě, Brno

Informace o realizované zakázce
Poptávka: Poptávka: zhotovení omítek v rekonstruovaném rodinném domě, Brno
Fotogalerie:  
vychodil_web_9.jpgvychodil_web_1.jpgvychodil_web_2.jpgvychodil_web_3.jpgvychodil_web_4.jpgvychodil_web_5.jpgvychodil_web_6.jpgvychodil_web_7.jpgvychodil_web_8.jpg
Popis zadání:
Poptávám stavební práce: Popis: zhotovení omítek v rekonstruovaném rodinném domě Rozsah prací: cca 250 m2 jádrová omítka + 550 m2 štuk ...
Realizace: Jihomoravský kraj
Kvalita výsledku: Silná nespokojenost
Poměr cena /výkon: S nedostatky
Úroveň jednání: Silná nespokojenost
Celkové hodnocení:  Pana Vychodila jsme vybrali na základě výborných referencí zde na serveru AAA poptávka, ale naše zkušenost s ním a jeho firmou je bohužel úplně jiná. Otřesná.

Pan Vychodil měl zhotovit omítky v rekonstruovaném domě z roku 1926. Dům je z plných cihel, stěny ne úplně rovné, takže omítky bylo místy potřeba větší vrstva. Rozhodli jsme se, že použijeme v maximální míře tradiční materiály. Materiál (písek, vápno, cement) jsme měli dodat my, práci pan Vychodil. Na hrubou omítku jsme chtěli natáhnout vápenný štuk, který se nanáší ve vrstvě do 2 mm.

První jednání bylo vcelku příjemné. Pan Vychodil se přijel podívat, prý všechno umí, všechno zvládnou, tyto věci dělají, žádný problém. Nastoupit mohou cca do týdne. Poslal nacenění, u něhož se mi některé položky zdály trochu podhodnocené. Třeba osazení pozinkovaných rohovníků s cenou 15 Kč za metr. Volal jsem mu, že vím, že některé věci jsou pracné a klidně zaplatím víc, aby to bylo uděláno pečlivě. Křivě osazené rohy totiž nejsou nic moc. Řekl mi něco v tom smyslu, že to není potřeba, že nacenění odpovídá, a že budu spokojen.

Pak poslal návrh smlouvy a tady byl první zádrhel. Pan Vychodil se v ní totiž sice zavazuje dílo udělat, ale zároveň může od smlouvy bez udání důvodu kdykoli odstoupit s tím, že dostane zaplaceno vše, co do té doby provedl. Bez jakékoli sankce. To znamená, že když zjistí, že práci špatně nacenil a nevydělal by si podle představ, anebo třeba sežene lepší zakázku, může rozdělanou práci okamžitě odběhnout a ať si to dodělá, kdo chce. Takto se profesionálové nechovají. Nicméně moje vyjádření ke smlouvě ho ani nezajímalo.

Pak přijeli. Nedovezli si lešení ani jediné prkno na výdřevu otvorů pro dveře, i když slíbili, že přivezou a nacenili. Lešení si "vyrobili" z našich dvou koz a jedněch starých dveří, které v domě našli (omítali z toho i strop), prkna jsem musel jet koupit do Bauhausu sám, protože jsem se třetí den už nemohl dívat, jak to kolem dveřních otvorů patlají. V tu chvíli jsem se rozhodl, že štuky je už dělat nenecháme, protože o pečlivé a kvalitní práci máme výrazně jiné představy.

Pan Vychodil a jeho kolegové nedodržovali žádné technologické postupy, technologické přestávky, nic. O pečlivosti se vůbec nedá mluvit, hlavně udělat metry a rychle jít někam dál. Bylo už dost chladno, ale naházeli špric, za hodinu šli na hrubou, klidně až 4 cm v jedné vrstvě. Jedno stržení latí, některá místa přejeli hoblem, jiná ne a hotovo. Výsledkem jsou nerovné, díravé a silně popraskané omítky s nedodělanými detaily v rozích, na něž bude minimálně trojnásobná spotřeba štuku, aby to jakžtakž vypadalo. Materiálem nešetřili, platili jsme ho přece my. Takže místo sesbírání a nového rozmíchání opadaného materiálu toho většinu vyvezli na suť. A co nevyvezli, nechali ležet. Ze dvou místností jsme po jejich odchodu vynosili ještě 15 kýblů omítky, která jim odpadla. Neuvěřitelné plýtvání.

U některých stěn jsme se výslovně dohodli, že je dělat nebudou, přesto na ně svévolně naházeli špric. Když na takové stěně byla zednická šňůrka, místo aby ji odstranili, prostě ji zaházeli (viz foto). Když v ní byla drážka s dosud nezaizolovanými trubkami topení, naházeli klidně omítku přímo na měděné trubky. Prý se to pak oloupe. (Neoloupe, drží to jako čert.)

Když jsme viděl jak pracují, snažil jsem se je dost kontrolovat, ale nebylo to snadné. Oni po sobě nekontrolovali prakticky nic. Nechal jsem je předělávat několik omítníků, protože šikmo zomítaná stěna by pro ně nebyla problém. Měli sice vodováhu, ale na výšce stěny se klidně "spletli" i o 2 centimetry, což už jde docela vidět.

V pátek si nechali zaplatit s tím, že "zapomenuté" neodstraněné omítníky a další nedostatky odstraní v dalším týdnu, kdy budou pokračovat. Už se neukázali. Poslali pouze jednoho pomocníka, který měl odstranit omítníky a srovna nakřivo zomítanou niku, ale neuměl to bohužel, tak jsem ho poslal pryč. Všechno tak zůstalo dodnes.

Pokud potřebujete rychle udělat hrubé práce, nezáleží vám příliš na přesnosti, nebudete odvedenou práci kontrolovat, lze si tohoto dodavatele vybrat. My máme o kvalitně odvedené práci jinou představu i za cenu, že to bude o něco dražší. Tohoto dodavatele bychom si proto už určitě nevybrali.

(Všechny přiložené fotografie byly zhotoveny poté, co byla práce dokončena a uhrazena.)
Dohodnutá cena: Neuvedeno
Skutečná cena: Neuvedeno
Vloženo dne 22.11.2017   
 
Informace o dodavateli
Jméno firmy: Vychodil Zdeněk
E-mail: vychodilzd@seznam.cz
Telefon:  +420 722 308 245
Ulice a číslo: Nová 513
PSČ: 691 03
Obec: Rakvice
Web: Navštívit

Zadat novou poptávku

Proč hodnotit firmy?

Seznamte se při výběru svého dodavatele s hodnocením, které firma obdržela od ostatních uživatelů a získejte více informací o každém dodavateli.
Hodnocení je velmi oblíbeným faktorem při výběru dodavatele z jakéhokoliv oboru. Nyní můžete ohodnotit firmu i vy. Budeme velmi rádi za zaslané zkušenosti s Vaším dodavatelem, kterou pomohou dalším zákazníkům.

Více hodnocení


Využijte nabídek partnerských webů

Nebojte se na nás obrátit, rádi si přečteme Vaše názory.

 
?>