Informace k antidatování nově vypsaných veřejných zakázek

<< Zpět na výpis

18.08.2017


Zveřejnění veřejné zakázky na portále AAAPOPTÁVKA.CZ se řídí těmito pravidly:
- veřejné zakázky se zveřejňují maximálně 3 pracovní dny od data uveřejnění
- lhůta pro podání nabídek musí být alespoň 2 pracovní dny ode dne, kdy se zakázka zpracovává

Toto je i odpovědí na dotazy dodavatelů, proč jim některá veřejná zakázka nepřišla do e-mailu nebo ji nenašli na webu AAAPOPTÁVKA.CZ --> veřejné zakázky, u kterých není dostatečný časový prostor pro splnění veškerých náležitosti pro podání nabídky, se zde nezveřejňují.


Jak se to může stát?
"V letošním roce se více než dříve setkáváme s veřejnými zakázkami, které jsou zveřejněné v daný den, kdy ji chceme zpracovat, ale datum uveřejnění uvedené u zakázky je i několik dní nebo týdnů staré. Takové veřejné zakázky jsme nezpracovávali, jelikož se v těchto případech jedná o „antidatování“. Vzhledem k tomu, že počet takových veřejných zakázek roste, přistoupíme ke změně a i takové zakázky budeme našim dodavatelům zasílat a budeme je zveřejňovat na našem webu." říká Vlastimil Marek, vedoucí oddělení veřejných zakázek projektu AAAPOPTÁVKA.CZ.

I pro ně ale zůstane pravidlo, že zde musí být dostatečný časový prostor pro podání žádosti o vysvětlení zadávací dokumentace/dotazy, možnost účasti na prohlídce místa plnění, včetně případného přihlášení se na ni, a hlavně pro podání nabídky.

Otázkou zůstává, proč se takové případy v letošním roce množí?
"Můžeme se jen domnívat, že by důvodem mohla být změna zákona o zadávání veřejných zakázek, která vešla v platnost 1. 10. 2016, a která zpoplatnila podání stížnosti u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k přezkoumání relevantního zadání a uveřejnění veřejné zakázky." dodává Marek.


<< Zpět na výpis

Kde se o nás píše

NOVAIdnes.czČTKPODNIKATEL.CZMěšec.czEKONOMLupa.czeulog.czPRESSWEB