Pavel Bartoš

Barevná zahrada

Zelená barva uklidňuje. To myslím ví každý a každý si na tuto průpovídku vzpomene, když je pod tlakem a ve stresu. Výjimku by z tohoto pořekadla myslím mohl tvořit fotbalový trávník, na kterém se přes jeho krásně zelený odstín, odehrávají dramata, za která by se nemusel stydět jakýkoliv autor ze starověkého Řecka.

V našich zeměpisných šířkách jsme si tak nějak zvykli, že by zahrada měla zářit barvou uvedenou výše. Už jsou pryč doby, kdy se z každé zahrádky stával dostupný zdroj potravin, osázený všemi těmi mrkvemi, kapustami, květáky nebo celery. V posledních desetiletích se z našich zahrádek začala stávat odpočinková zóna, ve které se snažíme užít si chvilky klidu a pohody v kruhu svých nejbližších, a to ať už z rodiny nebo přátel. Bazény, vedle kterých se nacházejí ideálně vydlážděné ostrůvky, čekající na umístění grilů, na kterých dokážeme připravit ty nejskvělejší pochutiny. To se stalo tradičnějším využitím našich zelených koutků. Jenže ačkoliv krásně zelených, tak bohužel pořád jen zelených.

A tak si představte, že existují firmy, které dokáží tato jednolitě zabarvená zákoutí rozsvítit zářícími barvami. Červená, žlutá, modrá, fialová, růžová... to jsou jen některé z těch, které dokonale změní jednotvárnost zahrady. A nejenže šikovná zahradnická firma dokáže vše dodat a zasadit, ale umí to i připravit a naplánovat tak, aby podle roční doby, ve které jednotlivé květiny dokvétají, zahrada postupně měnila svůj barevný vzhled. Tedy nechají odkvést například žluté květy a až po nich třeba červené a po nich potom modré a tak dál a tak dál. Zkrátka ze zahrady udělají kaleidoskop měnících se barev, který začne na jaře a skončí až na podzim. K tomu třeba malé jezírko nebo drobná skalka a je to dokonalé.

Člověk sám ani nemusí znát názvy všech těch květin, protože to je prací odborné firmy. Když se ale rozhodne takovou službu využít, zcela jistě bude na svoji stále stejnou, přesto se proměňující zahradu těšit, tím spíš, že bude sklízet obdiv všech návštěv, které skoro ani nebudou chtít uvěřit, že nejsou v krásně barevné pohádce.

„Jsme tu pro ty, které již nudí mít na zahradě pouze trávník.“

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti Pavel Bartoš

Pavel Bartoš

  • Dražkovice 213
  • Pardubice 53333
  • IČ: 72821345
  • DIČ: CZ8103263300

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte zdarma poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte se