HOT Services s.r.o.

Podlahové topení

Zalíbilo se vám podlahové topení? Známe jeho výhody i nevýhody

Tento typ vytápění nemovitostí se u nás těší stále větší a větší oblíbenosti. Obvykle se ovšem zmiňují jen jeho výhody a na jeho nevýhody se zapomíná. Pojďme se na ně proto podívat pěkně pohromadě na jednom místě. Teplo od nohou se na našem „domáckém“ komfortu projevuje asi nejvíce. Tam, kde se cítí příjemně naše nožky, se totiž příjemně cítíme i my. A podlahové topení vás navíc zbaví i další nevýhody – nevzhledných radiátorů všude v místnostech.

Hlavní výhodou je jednoznačně efektivita

Chcete při pokládání topení jednou provždy ušetřit? Pak vám to podlahové docela jistě bude vyhovovat. Umí se totiž postarat o rovnoměrné rozložení teploty vzduchu v celé místnosti. A to jednoduše proto, že teplo přirozeně stoupá odspodu a kumuluje se až pod stropem. Žádné jiné uložení topných těles vám tak nemůže zaručit tak perfektní promísení vzduchu jako právě podlahové topení. 

Jednoduše tak můžete snížit spotřebu paliva, protože mísením vrstev vzduchu se budete v místnosti cítit příjemně, i když bude reálná teplota o dva až tři stupně nižší. A i když to tak nevypadá, tento zdánlivě nepatrný rozdíl vám může ušetřit až 15 procent spotřebovaného paliva. A když toto vše přepočítáte na svou celoroční spotřebu, získáte velmi zajímavá čísla.

Zaměřeno na design místnosti

Patříte k vyznavačům minimalismu a nechcete mít ve svém okolí nic, co tam nezbytně být nemusí? Pak vás  i tady podlahové topení jednoznačně potěší. Běžné totiž topná tělesa v čele s radiátory zabírají v místnosti nezanedbatelný kus prostoru.  To se ovšem u toho podlahového rozhodně nestane, takže se nejenom u majitelů rodinných domů stává stále oblíbenějším.

Navíc vám odpadá i veškerá nutná údržba. Podlahové topení totiž nemusíte natírat ani s ním jinak manipulovat. Jen jednou ho zapustíte a dál se už vůbec o nic nestaráte. A aby toho nebylo málo, pak byste měli vědět také to, že tento typ vytápění lze použít opravdu kamkoliv. Za vděk jím vezmou malé i velké místnosti a dokonce i tak specializované prostory, jako je třeba koupelna. Vniknutí vlhkosti se u dobrého podlahového topení nemusíte bát, něco podobného totiž určitě nehrozí.

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti HOT Services s.r.o.

HOT Services s.r.o.

  • Holečkova 789
  • Praha 5 15000
  • IČ: 08754454
  • DIČ: CZ08754454

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte poptávku ZDARMA.

Zadat poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte firmu a získejte nyní 2 měsíce ZDARMA.

Registrovat firmu