P I K A N T Ostrava, s.r.o.

Makový a lněný olej

Slunečnicový, řepkový anebo olivový olej dnes zná každý a využívá je zejména při vaření. Ovšem nabídka olejů v dnešní době je daleko obsáhlejší a řada z nich je velmi zdravá a jejich využití rozhodně není pouze při vaření. Mezi méně známé oleje, které ale mají řadu přínosů pro naše zdraví, patří i olej lněný nebo makový, které najdete v nabídce firmy PIKANT Ostrava.

 Makový olej je jedlý rostlinný olej získávaný ze semen máků, který se vyznačuje příjemnou vůní a je lehce stravitelný. Nemá žádné omamné účinky, protože se lisuje ze zralých semen máků, které již opium neobsahují, ale naopak je velmi prospěšný pro zdraví. Obsahuje kvalitní esenciální mastné kyseliny, a proto je doporučován zejména ve studené kuchyni, a to jak sladké, tak i slané, zejména k ochucení salátu, pomazánek, omáček či dezertů.

Užívání makového oleje zlepšuje trávení a posiluje celkovou imunitu, je bohatý na vitamín E, železo, hořčík a vápník. Napomáhá ke zmírnění svalových křečí a celkovému zklidnění psychiky díky velkému obsahu hořčíku. Jako doplněk stravy je vhodný i pro lidi, kteří trpí nedostatkem železa a slouží jako prevence osteoporózy nebo proti kardiovaskulárním onemocněním.

„Oleje lisujeme na zakázku dle požadavku klienta.“

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti P I K A N T Ostrava, s.r.o.

P I K A N T Ostrava, s.r.o.

  • 5. května 5163/28
  • Třebovice 72200
  • IČ: 25905163
  • DIČ: CZ25905163

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte poptávku ZDARMA.

Zadat poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte firmu a získejte nyní 2 měsíce ZDARMA.

Registrovat firmu