Dota Profi spol. s r.o.

DOTAce - PROjekty - FInance 

Firma DOTAPROFI nabízí klientům 8 let bohatých zkušeností v oblasti vyřizování dotací a kompletní servis s tím související (projektová příprava, administrace žádosti o dotaci a následně její proplacení, realizace investičního záměru klienta prostřednictvím vlastní stavební firmy). Aktuálně firma poskytuje servis i v rámci obdobných dotačních programů, určených také podnikajícím subjektům.

 

Jednatele společnosti jsme se zeptali, zda je po letech něco, co jej stále překvapuje?

Určitě ano. Bohužel některé jevy se opakují. Zarážející je například situace u novostaveb. Podle platných zákonů, by se dnes už nemělo stavět jinak než minimálně v nízkoenergetickém standardu, ovšem neděje se tak. Důvodem mnohdy bývá třeba i nevhodný a zastaralý územní plán obce, který tak stavebníky nutí porušovat zákon a nedovoluje jim postavit v dané lokalitě pasivní dům. Ten si někdy neznalí lidé představují jako nějaký “šmoulí domeček”, ale opak je pravdou. Pasivní dům může být krásná až honosná stavba, postavená s rozmyslem, z kvalitního materiálu, moderně navržená, s vhodnou velikostí a orientací oken apod... Takřka vždy jde o domy, v nichž je radost bydlet, nejen po ekonomické stránce, ale obyvatelé domu si užijí skvělý komfort moderního standardu bydlení. Bohužel i zde je častým nešvarem chyba již v projektu, kdy navržený dům těmto moderním parametrům naprosto neodpovídá a žadatel o dotace je ve výsledku nemile překvapen, že na ně nedosáhne. Málokdo také ví, že na dotace nedosáhne, pokud v domě nebude využíván systém nuceného větrání tzv. rekuperace.

Novostavby jsou také z hlediska poskytovatele dotace posuzovány jako celek, na dílčí dotace zde není nárok a výše podpory dosahující maximálně 500.000,- Kč, je s ohledem na aktuální ceny za energie jistě zajímavá vzhledem k ceně za výstavbu nemovitosti a následné nižší náklady na energie spotřebovávané v domácnosti.

„Návratnost investice se v současnosti u většiny řešení počítá okolo 6 let. Ještě před rokem to bylo 10 let.“

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti Dota Profi spol. s r.o.

Dota Profi spol. s r.o.

  • Družební 769/2D
  • Olomouc 779 00
  • IČ: 08751901
  • DIČ: CZ08751901

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte poptávku ZDARMA.

Zadat poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte firmu a získejte nyní 2 měsíce ZDARMA.

Registrovat firmu