Stolařství Zajac - TBI

Z lásky ke dřevu

„Jsou to lidé, kteří oceňují hrubé dřevo, jeho nevypočitatelnou kresbu, ze které jde vyčíst i minulost stromu. Chodí k nám i zákazníci, kteří mají rádi interiéry v zámeckém stylu,“

Z lásky ke dřevu se stala obživa

V Brně-Líšni funguje už od roku 1990 rodinné Stolařství Zajac. Jak uvádí majitel firmy Milan Zajac, ke dřevu ho to táhlo vždy. „Nejdříve to byla vášeň k dřevěnému masivu. Z lásky k tomuto materiálu se ale během let stala obživa,“ popisuje. Roli zde hrála náhoda, potřeboval na chatě udělat obklady a strop. Zjistil ale, že v regionu není nikdo, kdo by se tím zabýval. Takže si to nakonec po delších peripetiích vše vymyslel a vyrobil sám. V současné době živnost provozuje se synem a vnukem. Vždy ale samozřejmě záleží na velikosti zakázky. 
Jejich klientelu tvoří především jednotlivci, kteří mají rádi osobité interiéry. „Jsou to lidé, kteří oceňují hrubé dřevo, jeho nevypočitatelnou kresbu, ze které jde vyčíst i minulost stromu. Chodí k nám ale i zákazníci, kteří mají rádi interiéry v zámeckém stylu,“ podotýká Zajac. 

 

Kazetové stropy montují už 30 let 

Stolařství Zajac se zabývá především zpracováním kvalitního dřeva a celých interiérů. U zákazníků jsou nejoblíbenější již zmiňované kazetové stropy, které vyrábí a montují již 30 let. Vyrábějí je ze dřeva a dřevěné dýhy. „Každá kazeta je jiná a originální. Přesto tvoří celek, který uchvátí každého milovníka surového dřeva. Proto se hodí hlavně do interiéru s převahou dřeva,“ vysvětluje majitel a řemeslník. Tento přírodní materiál má navíc i skvělé akustické a izolační vlastnosti. Výhodou kazetových stropů je vynikající akustika, zateplení, bezúdržbovost, částečné odhlučnění a možnost rozebrání obkladu bez poškození a jeho opětovné složení. Důkazem je stále vzrůstající počet spokojených zákazníků. 

Dále se zabývají například výrobou obkladů na schodiště. Dokážou jimi obložit celý interiér. Vše vymyslí, navrhnou a projekt dále konzultují se zákazníkem. Jak vypadá takový jeden běžný den ve Stolařství Zajac? „Standartně se začíná kolem osmé ráno. Pak už se pracuje, jak je potřeba. Na čas a pracovní dobu nehledíme. Tak to má asi většina soukromníků, která zaměstnává rodinné příslušníky. Naše práce je koníčkem, který nás naplňuje,“ vysvětluje Milan Zajac. Více se o produktech dočtete na oficiálním webu pod tímto odkazem. 

Kazeta znamená v překladu koš

Slovo kazeta pochází z latinského slova, který znamená "koš" nebo "dutý kontejner". Je možné si představit, že návrháři z období renesance sestavují teoretické truhly s pokladem, aby vytvořili nový typ stropního vzoru. Od barokního období byly ploché, dřevěné stropy též omítány a zdobeny (podobně jako klenby) štukem či malbou. V klasicismu byly velmi hojně používány zcela rovné, omítané stropy bez jakéhokoli ornamentu. Ty starší dřevěné byly v této době zakrývány a omítány, často docházelo dokonce k celkovému snižování stropů, někdy formou vložených dřevěných a omítnutých podhledů. V druhé polovině 19. století byly často zdobeny bohatou malbou tvořenou pomocí papírových šablon. Od počátku 20. století je stále častěji užíván železobeton a tradiční materiály v podobě dřeva či kleneb téměř zcela mizí. Klasické dřevěné stropy ale nikdy nezmizely a mají mezi zákazníky stále velkou oblibu. Dřevěné kazetové stropy se provádějí z dřeva, vynikajících barvou nebo fládrem (kresbou let), různě se profilují a skládají. Instalují se zejména do chodeb, obývacích pokojů, ale například i do jídelen.

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti Stolařství Zajac - TBI

Stolařství Zajac - TBI

  • Ondráčkova 237
  • Brno-Líšeň 62800
  • IČ: 10548891

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte zdarma poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte se