OMILBRUS s.r.o.

Omílání jako moderní technologie pro úpravu povrchů

Potřebujete zarovnat, zaoblit, vyleštit či srovnat povrch jakéhokoli materiálu? Jistě narazíte na technologický proces opracování povrchů tzv. omílání, kterým se zabývá firma OMILBRUS s.r.o.

Díky tomuto technologickému postupu získáte takřka nulovou zmetkovost a velkou produktivitu. Proces omílání slouží pro úpravu povrchů, pro odhrotování, obrušování, vyhlazování, odrezování a leštění. Jedná se o technologický proces, založený na relativním třecím pohybu brusných tělísek, obsažených v procesním médiu, vůči obrobku. 

Omílání lze použít jak na kovy, plasty, dřevo, keramiku, sklo, tak na téměř všechny další známé materiály. Dle materiálu, rozměrů a tvarové složitosti se se poté odvíjí volba vhodného omílacího zařízení. Například při odstraňování otřepů lze využít nejjednodušších kruhových vibrátorů, přes odstředivé omílací zařízení až po ucelené výrobní linky. Celý proces omílání je založen na mechanické podstatě. Nejčastěji se jedná o tzv. odjehlování, neboli hromadné odstraňování otřepů a nerovností. Lze jej také využít při zaoblování hran. Omílání má však i chemickou podstatu. Umožňuje povrch součástí odmastit a vyleštit. Abychom docílili lepšího designu je u dekorativních prvků často vyžadován hladký a lesklý povrch. Leštěné prvky nesmí chybět u žádného galanterního zboží a hojně jsou využívány při výrobě zdravotnického materiálu. 

„Omílání vám ušetří spoustu drahé ruční práce.“

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti OMILBRUS s.r.o.

OMILBRUS s.r.o.

  • Habrecká 450
  • Ledeč nad Sázavou 58401
  • IČ: 27515044
  • DIČ: CZ27515044

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte zdarma poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte se