Začněte podnikat kdekoliv a s málem

Před začátkem podnikání si potenciální podnikatelé často kladou nejrůznější otázky a jejich vnitřní odpovědi je pak zastaví před dalšími kroky. Podnikání je velká zodpovědnost, a tak samozřejmě nikdo nechce začít bezhlavě.

Pokud ale vůbec nedokážete vypnout vašeho vnitřního kritika, pak se daleko nedostanete. Podnikání vyžaduje alespoň trochu dobrodružného ducha a ochotu snášet pravidelnou dávku nejistoty. Co tedy dělat, když si na vaše vlastní otázky nedokážete odpovědět okamžitě a jasně? Máme pro vás malý návod na to, jak vlastního kritika obejít a co dělat, když vás zachvátí nejistota.

Nevím, jestli mám podnikat, protože žiju na malém městě

Malé město je rájem pro poskytování služeb. Nemusíte se bát, že by o vás nebyl zájem. Pokud nabídnete zákazníkům něco hodnotného, pak určitě ocení, že se nová služba objevila přímo v místě jejich bydliště. Především pokud se vaše podnikání týká starších lidí, tak se začátku na malém městě vůbec nebojte. Jestliže prodáváte produkty, tak to není o nic složitější. Musíte si jenom sehnat skladové prostory a zajistit logistiku jejich rozesílání. Pravdou je, že příliš specifické kamenné obchody na malých městech a vesnicích velkou šanci nemají, ale v době internetu se nemusíte přece nechat uvázat na jedno konkrétní prodejní místo.

Nevím, jestli mám podnikat, protože nevím, jak najít klienty

Podceňovat marketing je velká chyba, ale nemusíte se ho nijak bát. Projděte si pár příruček zdarma online, udělejte si krátký marketingový kurz a hlavně, udržujte o sobě povědomí na místech, kde se zákazníci opravdu pohybují. Využijte služeb AAAPoptávka a získejte přístup k aktuálním a relevantním poptávkám skutečných zákazníků z celé České republiky.

Nevím, jestli mám podnikat, protože nemám velký kapitál

Ne všichni musí rozjíždět podnik ve velkém. Naopak, je výhodné začít od mála a postupně se vypracovat. Když nemáte na začátku moc co ztratit, tak vás méně zabolí začátečnické chyby, ale zároveň začnete i získávat potřebné kontakty. Díky online nástrojům a dostatečnému nadšení může začít úspěšně podnikat každý zcela od nuly.

Nevím, jestli mám podnikat, protože se mi zdá, že tu už všechno bylo

Snažit se za každou cenu přijít s absolutně originálním nápadem nemá smysl. Na trhu nevyhraje ten, který přišel první, ale ten, který je schopen podnikatelskou myšlenku nejlépe zrealizovat. Zaměřte se na činnosti, které vám dělají radost a na oblasti, kde máte dobrou zásobu znalostí. To, že váš podnik není revoluční, neznamená, že nemůže být úspěšný.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů