Otázky, které si musí položit každý začínající podnikatel při hledání nápadů

Začátek podnikání je velmi stresujícím obdobím, které nepřežije velké množství podnikatelských projektů. Důvody se různí, od nedostatku prostředků, po osobní vyhoření až po špatný marketing. Málokdy ale leží problém přímo v základní myšlence podniku.

Neexistuje příliš originální, ani příliš nudný nápad, který by se nedal zrealizovat způsobem, jež dokáže zaujmout dostatečný okruh zákazníků. K nalezení úspěšné myšlenky a její následné implementaci do praxe byste si však nejdříve měli položit pár základních otázek. Odpovědi na ně do velké míry určí, jestli se ubíráte pozitivní cestou nebo vaše podnikání skončí neúspěchem.

Co mě baví?

Úplně nejzákladnější dotaz, který předurčí budoucnost vašeho podnikání nejlépe ze všech. Pokud vás vaše podnikatelská činnost nebaví či dokonce otravuje, tak se připravte na její brzký a hořký konec. Vaše koníčky vás také pomohou nasměrovat ve chvílích, kdy toho na vás bude moc a potřebujete relaxovat, což je důležitou součástí každé podnikatelské snahy.

Jsem připravený na úskalí?

Konkurence je veliká ve skoro každém odvětví a musíte být připraveni na to, že ne každý vám bude ze začátku fandit. Odmítnutí je pro začínajícího podnikatele extrémně běžnou záležitostí. Na cestu podnikání se vybavte hroší kůží a nervy ze železa. Naštěstí v dnešní době existuje mnoho pomocníků, kteří vám dokáží některé problémy s podnikáním snadno vyřešit. Jedním z nich je také AAAPoptávka, díky které budete mít během vašeho podnikání přístup k relevantním poptávkám a zákazníkům.

Mám za sebou podporu?

Podnikat se dá začít naprosto od nuly, alespoň co se týče kapitálu a materiálového zázemí. Bez lidské podpory by ale nikdo dlouho nevydržel. Před tím, než se do podnikání vrhnete se rozhlédněte kolem sebe. Vidíte kruh přátel a příbuzných, kteří vás podrží v těžkých chvílích a zároveň k vám dokáží být naprosto upřímní, i když to nechcete slyšet? Pak začínáte s tím nejdůležitějším kapitálem ze všech.

Kde leží moje slabosti?

Pro prezentace investorům či bankám si vyjasněte, jakou přidanou hodnotu a výhody má váš podnik oproti konkurenci. Ve své vlastní hlavě si ale udělejte jasno i v tom, kde leží hranice vašich schopností a momentálních možností. Se znalostí sebe sama se vyvarujete příliš riskantních kroků. Ponořte se ještě hlouběji a vyjasněte si, čeho se bojíte, abyste na to byli dobře připravení.

Mám realistické představy podložené fakty?

Začít podnikat bez dobré přípravy je absolutní bláznovství. Pokud máte tu možnost, klidně si vyzkoušejte práci v daném odvětví u nějakého zaměstnavatele nebo se zapište na odpovídající kurzy. Chce to znát jak teorii, tak si ohmatat praxi. Bez fakt z průzkumů a vlastních zkušeností si v podnikání vylámete zuby u prvního zádrhelu.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů