Podnikání není jenom pro milionáře

K zahájení vlastní podnikatelské činnosti často stačí velmi málo: čistý trestní rejstřík, plnoletost a způsobilost k právním úkonům. Přesto si mnozí lidé myslí, že mezi nimi a podnikáním stoji neviditelná a neproniknutelná bariéra.

Vždyť přece nejdřív potřebujete investory, revoluční nápad a velký kapitál do začátku. Podnikání ale není jenom pozlátko ve společenských časopisech. Pokud se chcete postavit na vlastní nohy nebo si prostě obyčejně přivydělat ke stálému výdělku, brání vám v tom jenom vlastní neochota. Tady je pár tipů, kde začít, pokud se vám zdá, že začínáte opravdu od nuly.

Zpeněžte svoje přirozené schopnosti i koníčky

Každý dokáže najít něco, v čem vyniká více než ostatní. Pro ty, kteří ovládají dobře cizí jazyky se otevírá zcela nový svět možností. I s „obyčejnou” angličtinou můžete začít doučovat nebo si najít uplatnění v překladatelství. Pokud jste náruživí amatérští spisovatelé, pak se nestyďte vaše pero (nebo spíše klávesnici) propůjčit firmám jako copywriter. Dobré texty dnes potřebuje a hledá velké množství společností. Vaše šance najít skulinku na trhu se zvyšují s tím, čím více specifická a jedinečná vaše schopnost je.

Šikovné ruce se neztratí nikdy, ať už jste skvělým údržbářem nebo doma pletete košíky. Založit živnost nebo malý domácí e-shop dnes není žádný problém a z vašeho koníčku se rázem může stát dobře výdělečná činnost.

Prostory navíc znamenají peníze navíc

Máte ve vašem domě místnost nebo sklep, kde končí většina nepotřebného haraburdí? Raději volného prostoru místo skladování zlomených lyží, které stejně nikdy nedáte spravit, využijte pro podnikatelské účely. Pokud jsou tyto prostory vhodné pro ubytování osob, tak je v turistické sezoně nabídněte turistům a když příliv turistů opadne, vyzkoušejte ubytování studentů. Investice do turistického ubytování je ze začátku relativně vysoká (úprava prostor, inzerce) ale dlouhodobě se vyplácí. Prostory můžete ale využít i na pronájem komerčních prostor. Mnoho jiných malých podnikatelů zoufale hledá prostory pro svůj fotoateliér nebo dílnu a když jim vyjdete vstříc, bude to vzájemně prospěšné.

Kancelářská práce už dávno neznamená jenom sezení v kanceláři

Maminky na mateřské a jiní lidé, kteří jsou většinu času uvázaní na svoje bydliště, dokáží najít podnikatelské uplatnění stejně dobře jako ostatní. Trendem poslední doby jsou například virtuální asistentky, které zastanou práci sekretářky či recepční a nemusí při tom sedět za stolem v kanceláři. Někdy se podobným způsobem dá obsloužit několik klientů naráz a nemusíte se tedy vázat na jeden zdroj přivýdělku. Stejně dobře jako z očí do očí v jedné místnosti se dá i doučovat přes Skype nebo vytvářet grafický design z domova.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů