Vyhněte se častým chybám začínajících podnikatelů

Podnikání je dobrodružná kariérní cesta, která může přinést úspěch do vašeho života, ale také hodně problémů. Mnohdy se negativní stránky podnikání objeví ve chvíli, kdy to nejmíň čekáte, ale existuje dostatek případů, kdy lze podnikatelským pádům zabránit.

Nejnebezpečnějším obdobím je samotný začátek podnikání, kdy znenáhla můžete vy a váš projekt absolutně vyhořet. Naštěstí ale každý neúspěch přispívá také ke kolektivní moudrosti a z chyb ostatních se můžeme hodně naučit. Vyvarujte se především těchto 5 chyb, které zlomily hlavu mnoha podnikatelským projektům.

Neskákejte do neznámých vod po hlavě

Před zahájením podnikání si musíte být jistí, že víte, do čeho jdete. Je nutné se dobře obeznámit jak s prostředím konkrétního odvětví, do nějž vstupujete, tak s obecnými podnikatelskými zásadami. Pomoci vám v tom mohou nejrůznější kurzy, odborné časopisy a webové stránky. Teorie zároveň rozhodně nestačí. Jestli máte možnost si vyzkoušet podnikání v menší míře, například při studiu, tak jděte do toho. Sebelépe nastudovaná fakta se nevyrovnají osobní zkušenosti s realitou podnikatelského života.

Nejděte jenom po zisku

Je samozřejmé, že chcete, aby váš projekt byl výdělečný. Pokud jsou ale peníze vaším jediným hnacím motorem, pak po pár měsících, maximálně letech, zjistíte, že jste absolutně ztratili všechen drive. Pro to, aby podnik dlouhodobě fungoval je potřeba nasazení. Měli byste si vždy vybírat oblast podnikání, která vás opravdu baví a zajímá, jinak pohoříte.

Nepodceňujte sílu marketingu

Zákazníci se neobjeví jenom pro to, že váš podnik existuje, musí o vás být slyšet. Podceňování marketingu na začátku podnikání je cesta do pekel. Vytvořte si jasnou marketingovou strategii a dynamicky ji měňte s tím, jak budete průběžně získávat nová data. Webová stránka je v dnešní době základ, ale dobře se dá využít i sociálních médií a dalších marketingových nástrojů. Buďte tam, kde jsou zákazníci, tj. například na AAAPoptávka. Jinak po chvíli zjistíte, že proud zakázek vyschl a firma nemá na co sáhnout.

Nerezignujte na svůj osobní život

Schopnost relaxovat a pročistit si hlavu od stresu je v podnikání velmi důležitá. Bez možnosti odreagování se vaše hlava naplní pouze starostmi a brzy poté nějakým způsobem vybuchne. Každý má právo na svůj vlastní osobní život mimo práci, a i když se snažíte vybudovat úspěšnou značku, nemůžete vynechávat chvíle odpočinku.

Nenechte všechno běžet na volnoběh

Pořádek v daních, účetnictví, v přehledu úkolů a ve smlouvách je základnou, na které se dá vystavět úspěšný podnik. Bez nich se brzy celý projekt začne viklat, a nakonec se rozpadne. Co jde, mějte písemně a udržujte si dobrou organizaci ve všem, co se vašeho podnikání týká. Lajdáctví ve škole vám přinese pokárání učitelem, lajdáctví v podnikání vás může klidně i zbankrotovat.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů