Kde hledat nápady na podnikání?

Začít podnikat může každý, ale mnoho lidí se zastaví už v prvním kroku – v čem vlastně vůbec můžu podnikat? Někdy se může zdát, že každý originální nápad už byl vymyšlený a nelze přijít s ničím novým.

To bychom ale neslýchali každou chvíli o nových mladých podnikatelích, kteří vzali svůj osud do vlastních rukou a zadařilo se jim. Kde tedy najít tu správnou inspiraci a jak se nenechat zastrašit od svých možná revolučních myšlenek?

Udělejte si v hlavě místo

Existuje zcela doložený psychologický fenomén, při němž přijdete na řešení problému ve chvíli, kdy se na něj přestanete vědomě soustředit. Běžně se stává, že se pomyslná žárovka nad vaší hlavou nerozsvítí v době, kdy naplno studujete trendy na trhu a jste ponoření v marketingových průzkumech.

Místo toho vám nápad může vyskočit při jízdě na kole, relaxaci u seriálu nebo uprostřed masáže. Naše mysl i naše tělo potřebují odpočinek a v záplavě stresu nepřijdete na nic převratného. Nepodceňujte proto rozhodně čas, který věnujete pročištění vaší hlavy od každodenních starostí.

Oči a uši otevřené

Stres je vaším nepřítelem i z jiného hlediska. Vystresovaný člověk má tendenci se uzavírat do sebe a nevnímat svoje okolí. Kolem vás se ale nachází studnice názorů, díky kterým můžete objevit skulinu na trhu. Zaměřte svoji pozornost na to, co lidi trápí, co jim chybí, co by jim mohlo nějakým způsobem usnadnit existenci.

Nedostanete nikdy přesnou odpověď, ale když se budete s lidmi bavit a naslouchat jim, získáte dostatek podnětů. Na ty se pak snažte naroubovat vaše vlastní silné stránky. Spoustu z problémů vyřešit nedokážete, ale určitě se najdou nějaké, které zmizí ze světa díky vašim schopnostem a znalostem.

Oblast, která vás baví

Pokud se vrhnete do podnikání jenom kvůli vidině zisku, pak brzo vyhoříte. Měli byste najít oblast, která je nejenom potřebná pro ostatní, ale zároveň vás baví. Pozorujte svoje vlastní chování a koníčky. Mnoho z nás věnuje většinu volného času činnosti, která nemá nic společného s naší prací. Proč nezkusit vytvořit z této činnosti vlastní zaměstnání?

Nemusíte být za každou cenu originální

Ne každý musí (a může) být novým Elonem Muskem nebo Stevem Jobsem. Nesnažte se za každou cenu přijít s něčím, co je absolutně nové. Tajemstvím úspěchu nejsou novoty, ale schopnost dělat klidně již dávno existující věci lépe než ostatní. Máte talent na jazyky? Tak zkuste překládání a naučte se jazyk, který zde není příliš obvyklý. Baví vás psaní? Propůjčte svůj talent firmám, které potřebují šikovné copywritery! Neoriginální nápad na podnikání rozhodně není to stejné jako špatný nápad, pokud pro něj máte zápal a nadšení.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů