V čem podnikat, když zdánlivě nic neumíte

O založení vlastní živnosti sní mnoho lidí, zatímco jsou zavření v kanceláři a spolu s kolegy nadávají na svého šéfa. Co jim tedy brání? Většinou to nejsou překážky finanční nebo administrativní.

Spíše je nutné překonat vnitřní blok, který vám našeptává, že nejste v ničem jedineční a proč by někdo měl zájem o spolupráci právě s vámi. Podnikání má přitom tolik podob, kolik je podnikatelů. Nemusíte hned skočit po hlavě do neznámých vod se svojí novou firmou. Začněte si nejdříve šikovně přivydělávat, třeba z jedním způsobů, které vám představíme.

Od sekání trávy přes hraní her až po vlastní stánky

Ne každý naplňuje svůj volný čas činnostmi, které jsou obecně považované za produktivní. Pokud trávíte několik hodin denně hraním počítačových her, možná máte někdy pocit marnosti nad tím, že vyhazujete volný čas z okna. I relaxační činnost jako hraní se ale dá dobře zužitkovat. Všimli jste si někdy, že když hrajete s přáteli, tak se neustále smějí vašim vtipům? Pak zkuste svoje hraní streamovat po internetu! Svoje publikum si na streamovacích službách najde každý, kdo má zajímavou osobnost nebo nadprůměrné herní schopnosti (ty mají pravidelní hráči už vycepované). Jestli se vám nechce nikde ukazovat, tak pořád můžete za svoji hráčskou vášeň získat protihodnotu.

Baví vás péče o zahradu? Možná by vás bavilo pečovat i o zahrady sousedů a dalších lidí. Řemeslné a manuální práce patří mezi nejčastější poptávky práce, s rostoucím množstvím zakázek můžete vaše podnikání začít rozšiřovat. Z činnosti, kterou jste původně dělali pouze vy, se velmi rychle může díky příjmu poptávek stát malý byznys - společnost, která vás dokáže nejen uživit, ale zároveň vás baví.

Zajímavou strategií je zaměřit se také na oblasti podnikání, které mají nízké vstupní bariéry. Zpravidla se jedná o stánkový prodej. V menších městech se pronájmy za stánek pohybují v řádech jednotek tisíc korun. S dobrým nápadem tak můžete začít podnikat během krátké doby a nepotřebujete k tomu ani velký vstupní kapitál.

Máte zajímavé znalosti? Nenechávejte si je pro sebe!

Lidé se zajímavými koníčky či pracovními zkušenostmi by se měli snažit předávat svoje znalosti dál. A proč ne rovnou za úplatu. I na českém internetu je k mání několik serverů, které vám umožní vytvořit si vzdělávací kurz. Zejména pokud máte zkušenosti s marketingem, vyznáte se v HR nebo v jiných oblastech důležitých pro moderní pracovní trh, pak vás tyto služby přivítají s otevřenou náručí (a stejně tak náruživí studenti). Svůj um a znalosti můžete prezentovat i zcela zadarmo na Youtube a sociálních sítích. Připravíte si tím půdu pro dráhu influencera nebo třeba nástroj pro prodej vašich rukodělných výrobků.

Pokračujte v tom, co děláte, ale za sebe

V neposlední řadě se lze zaměřit na to, co už dávno děláte. Baví vás alespoň trochu vaše práce, ať už jste grafik, asistentka nebo třeba online markeťák? Vyzkoušejte si práci na volné noze, kdy vám úkoly nediktuje šéf, ale můžete si sami vybírat. Díky snadné komunikaci přes internet dnes najde práci jako freelancer každý, kdo má využitelné schopnosti a nebojí se trochy sebeprezentace. Mnoho zakázek dokáže realizovat na dálku, stejně tak existuje mnoho podnikatelů, kteří na dálku řídí celé týmy.

Dočteno? Registrujte se a podnikejte na 100 %!

S výše zmíněnými radami a přílivem nových zákazníků z AAAPoptávka.cz pro vás bude podnikání hračka. Nevěříte? Za poslední měsíc jsme dodavatelům přinesli 10 000 poptávek v hodnotě přes 400 000 000 Kč.

Získejte náskok v podnikání a zanechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám zpět ohledně registrace.

Odesláním souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů