Graf, výsledky

Jakub

Růst v prvním kvartále 2024

Jakub 15. 4. 2024, 10:06 Graf, výsledky
V prvním kvartálu letošního roku jsme pozorovali pozitivní vývoj ve stavebním sektoru
a oblasti služeb, což odráží stabilní poptávku a rozvojové tendence v několika klíčových regionech. V Jihočeském kraji se stavební materiál zvýšil o 60 % a v Libereckém kraji
o 38 %. V oboru stavebnictví Liberecký kraj zaznamenal nárůst o 13,5 %, což naznačuje rostoucí aktivity. Výjimečný růst byl zaznamenán také
v sektoru služeb, zejména v Jihočeském, Libereckém a Zlínském kraji, kde se objem služeb téměř zdvojnásobil. Tato data nám poskytují lepší přehled o tržních příležitostech a pomáhají nám v plánování dalších kroků.
Jakub

Výsledky průzkumu B2M.CZ odhalují aktuální trendy

Jakub 27. 2. 2024, 8:17 Graf, výsledky

V nedávném průzkumu, který provedla společnost B2M.CZ, se zaměřila na klíčové aspekty podnikání – cenotvorbu, využívání dotací a vliv dotací na poptávku a zakázky. Průzkum, jenž zahrnul širokou škálu firem a živnostníků, poskytuje cenné informace pro podnikatelský sektor.

Cenotvorba ve světle aktuálních výzev

Z odpovědí 959 účastníků průzkumu vyplývá, že 41,4 % firem a živnostníků plánuje nebo již zvýšilo ceny svých služeb či produktů pro zákazníky. Tento krok je reakcí na rostoucí náklady a ekonomické výzvy, kterým čelí. Naproti tomu 58,6 % respondentů neplánuje zvyšování cen, což svědčí o jejich snaze udržet konkurenceschopnost a citlivě reagovat na potřeby svých zákazníků.

Dotace: Nevyužitý potenciál?

Pouze 8,3 % dotázaných využívá ve svém podnikání dotace, což naznačuje, že většina firem a živnostníků buď nezná dostupné možnosti podpory, nebo se domnívá, že pro ně nejsou vhodné. Naopak, 92,7 % respondentů dotace nevyužívá, což může signalizovat potřebu lepší informovanosti o dostupných programech a jejich potenciálním přínosu.

Vliv dotací na poptávku a zakázky

Zajímavým zjištěním je, že 11,1 % účastníků pozoruje nárůst poptávky nebo zakázek v souvislosti s dotacemi, například v rámci programů Nová zelená úsporám nebo Oprav dům po babičce. Tento trend poukazuje na to, že dotace mohou stimulovat tržní aktivitu a přinášet nové příležitosti pro podnikání.

Metodika průzkumu

Průzkum byl realizován kombinací e-mailového a telefonního dotazování v období posledních dvou měsíců. Účastnilo se ho celkem 959 firem a živnostníků, což zajišťuje reprezentativnost a spolehlivost získaných dat. Výsledky průzkumu reflektují aktuální situaci a nálady v podnikatelském sektoru, a jsou cenným vstupem pro strategické rozhodování.

Jakub

Téměř 73 % poptávajících nalezne dodavatele

Jakub 3. 2. 2023, 10:24 Graf, výsledky
Z našeho systémového dotazníku po ukončení poptávky na který za posledních 5 let odpovědělo více než 80 tis. respondentů, vyplývá, že více než 7 z 10 poptávajících zákazníků nalezne svého dodavatele. Postupem času se tato hodnota zvýšila, zatímco v roce 2017 se jednalo o 65 % uspokojených zákazníků, v roce 2022 to je již téměř 73 %. Zajímavým údajem je také průměrný počet obdržených nabídek na poptávku, který se od roku 2017 kdy byla průměrná hodnota 3,3 nabídek zvedl na hodnotu 3,7 nabídek v roce 2022.
Jakub

Meziročně jsme v produkci vyrostli o 10 %!

Jakub 10. 1. 2022, 15:44 Graf, výsledky
Za minulý rok 2021 bylo do našeho systému zadáno 143.132 poptávek a veřejných zakázek. Jedná se o téměř desetiprocentní meziroční nárůst a již tradičně se na celkovém počtu s podílem cca 50 procent podílí oblast stavebnictví a stavebního materiálu. Děkujeme všem zákazníkům a přejeme jim úspěšný vstup do roku 2022!
Jakub

Téměř 7 z 10 poptávajících najde svého dodavatele

Jakub 2. 7. 2021, 9:35 Graf, výsledky
Výsledky průzkumu mezi poptávajícími zákazníky přinesl zajímavá zjištění o fungování naší služby. Dovolte nám, abychom Vás seznámili s tím nejdůležitějším.
  • Téměř 7 z 10 poptávek skončí spokojeností zadavatele, tj. poptávající si vybere tu nejvhodnější nabídku, kterou následně dodavatel realizuje.
  • Jedním z důležitých faktorů pro počet obdržených nabídek je délka popisu poptávky. Náš průzkum prověřil, že čím více je poptávka popsaná, tím více se zvyšují šance na získání ideální nabídky a následné realizace.
  • Od pěti obdržených nabídek více výrazně roste pravděpodobnost, že si zadavatel poptávky vybere konkrétního dodavatele. Vysvětlujeme si to tím, že pět a více nabídek dává poptávajícím psychologickou oporu v dostatečném oslovení firem.
  • Zhruba třetina poptávajících zákazníků obdrží na svoji poptávku 6 a více nabídek.
Jakub

Meziroční růst o 16 %

Jakub 25. 5. 2020, 14:10 Graf, výsledky
Navzdory krizovým opatřením a vyhlášenému stavu nouze ČR, jsme během uplynulého měsíce dubna zaznamenali rekord v počtu publikovaných komerčních poptávek a veřejných zakázek malého rozsahu. Za poslední období se jedná o meziroční růstový rekord, jenž pokořil hranici 16 % a v početním vyjádření znamená 8.963 poptávek a zakázek pro naše zákazníky.
Karolina

Veřejné zakázky v roce 2017

Karolina 1. 3. 2018, 9:41 Graf, výsledky
Přinášíme Vám informace k veřejným zakázkám a k jejich vývoji v roce 2017. Dozvíte se třeba, v jakém poměru se zadávaly veřejné zakázky, ve kterém kraji nejvíce, jak zamíchal NEN čísly, ale i mnohem více. Celý článek najdete zde >>>
Lada

Rekord v počtu a nárůstu obchodních příležitostí na AAAPOPTÁVKA.CZ

Lada 5. 11. 2013, 14:15 Graf, výsledky
I v letošním roce držíme pozici jasné jedničky na trhu poptávkových systémů a databází veřejných zakázek. Každý měsíc zveřejníme v průměru více než 12 000 poptávek po službách či zboží a více než 5500 veřejných zakázek. Oproti loňskému roku tak počet měsíčních poptávek stoupl o více než 20 % a veřejné zakázky až o 42%. Děkujeme Vám tímto za podporu našeho projektu a těšíme se na další měsíce spolupráce.
Jakub

Stále jsme největší databází poptávek v ČR

Jakub 11. 11. 2011, 10:59 Graf, výsledky
Po celý letošní rok držíme s pomocí našich klientů pozici jasné jedničky na trhu poptávkových systémů a databází veřejných zakázek. Každý měsíc zveřejníme přes 13 000 nových obchodních příležitostí v celkové finanční hodnotě přesahující 2,5 miliardy Kč.
Jakub

AAAPOPTÁVKA.CZ je stále největší poptávkovou databází v ČR

Jakub 12. 4. 2011, 14:37 Graf, výsledky
V měsíci březnu 2011 jsme zveřejnili 12 339 poptávek od firem a soukromých osob a 2713 veřejných zakázek od státních institucí. Odhadovaná hodnota všech zakázek v měsíci březnu je přes 8 miliard Kč. Náš poptávkový systém již 15 měsíců stále drží pozici jedničky v počtu nových obchodních příležitostí na českém internetu. Děkujeme všem zákazníkům za projevenou důvěru a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.